Your IP is 34.204.176.125 and you are using a IPv4 connection. Detailed test of your IPv6 connectivity is available at http://test-ipv6.com

    pуc
    eng
Украинская сеть обмена трафиком Украинская сеть обмена трафиком


Интернет
Ассоциация Украины (ИнАУ)
Интернет Ассоциация Украины
www.inau.org.ua

Третейский Суд
Интернет Ассоциации Украины
Третейский Суд Интернет Ассоциации Украины
www.arbitr.org.ua

Документы UA-IX

Правила подключения портов "Стандартный", "Партнерский" и "Гибридный" для участников ДП "UA-IX"

Правила_подключения_к_UA-IX_для_участников.docx 32.55 KB


 

ПРАВИЛА ПІДКЛЮЧЕННЯ ПОРТУ «СТАНДАРТНИЙ»

 

1.1.       Підключення Учасника до Мережі обміну ДП «UA-IX» (Далі - Мережі) здійснюється шляхом включення в порт найближчого комутатора ДП «UA-IX». Учасник зобов'язаний забезпечити гальванічну розв'язку свого підключення або використовувати екрановану виту пару в поєднанні з обов'язковим заземленням її зі свого боку.

1.2.       Інтерфейс Учасника, щопрацює на швидкостях 100Mbps зобов'язаний мати фіксовану (не автоматичну) конфігурацію швидкості і дуплексу.

1.3.       На портах Учасника допускаються такі типии езернет-фреймів: 0x0800 - IPv4, 0x0806 – ARP, 0x86DD (IPv6) и 0x8100 (802.1Q - для гибридных портов)..

1.4.       За винятком ARP, заборонено використання link-local протоколів, зокрема: IRDP; ICMP redirects; IEEE 802 SpanningTree; Vendorproprietarydiscoveryprotocols (тобто CDP, EDP); Interiorroutingprotocolbroadcasts (тобто OSPF, ISIS, IGRP, EIGRP); BOOTP / DHCP; PIM-SM; PIM-DM; DVMRP; ICMPv6 ND-RA; IPv6 ND.

1.5.       IP-пакети, адресовані до 195.35.65.0 і 195.35.65.255 не повинні перенаправлятися в усі порти UA-IX (noipdirected-broadcast).

1.6.        Обладнання Учасника повинно відповідати стандарту IEEE 802.3.

1.7.       Для участі в точці обміну трафіком необхідно підтвердити:

1.7.1. Наявність власної автономної системи (далі - AS), зареєстрованої в RIPE і відповідним чином оформленої в базі даних RIPE (далі - RIPEdb).

1.7.2. Наявність блоку адрес, пов'язаного з цією AS відповідними записами в базі даних RIPE.

1.7.3. . Наявність мінімум одного вже встановленого BGP пірінга і, відповідно, хоча б одного стабільно чинного шляху "свій блок адрес від імені своєї AS" в глобальній таблиці маршрутизації. Критерієм стабільності є статистика з проекту RoutingInformationService (http://www.ris.ripe.net/), а також flap-статистика про блок адрес Претендента. Точки перевірки на відповідність Учасника вимогам цього пункту довільно вибираються ДП «UA-IX».

1.8.       Взаємодія між Учасниками здійснюється за протоколом BGPv4  шляхом обміну таблицями маршрутизації між маршрутизатором Учасника та маршрутизатором ДП «UA-IX» (далі - RS). При цьому трафік між Учасниками проходить безпосередньо через порти комутатора, минаючи RS. В якості RS використовується два взаємозамінних один одного маршрутизатори, з кожним із яких Учасник зобов'язаний підтримувати ідентичні BGP-сесії.

1.9.       Учасник зобов'язаний віддавати на RS таблиці маршрутизації своєї AS і має право віддавати таблиці маршрутизації AS своїх клієнтів і партнерів за умови обов'язкового прийому ними таблиці маршрутизації ДП «UA-IX».

1.10.   Учасник зобов'язаний реєструвати в RIPEdb свою політику взаємодії з ДП «UA-IX». RS приймає від Учасника анонси тільки тих AS, якіописаніRIPEdb, як такі, щоанонсуються  в бік ДП «UA-IX» (AS15645). RS не приймає анонси приватних мереж, анонси приватних AS, анонси за замовчуванням (default).

1.11.   Учаснику забороняється анонсувати мережу, виділену для забезпечення роботи ДП «UA-IX» (195.35.65.0/24)[1].

1.12.   У межах автономної системи Учасника пріоритет анонсів, отриманих від  ДП «UA-IX», повинен бути вищим, ніж пріоритет тих же анонсів, отриманих іншими шляхами (за винятком випадків явної домовленості між Учасниками).

1.13.   Езернет-фрейми, щоприходять з порту Учасника у напрямку інших Учасників ДП «UA-IX» зобов'язані мати одну фіксовану MAC-адресу в полі джерела.

1.14.   Учасник зобов'язаний використовувати на інтерфейсі маршрутизатора, підключеного до UA-IX, тільки той IP-адресу і мережеву маску, які йому виділені ДП «UA-IX». Тільки ця адреса може бути використана як параметр next-hop для всіханонсів Учасника.

1.15.   Езернет-фрейми не повинні  використовувати широкомовні MAC-адреси за винятком ARP-пакетів. Не допускається використання proxy ARP на інтерфейсі маршрутизатора, підключеного до ДП «UA-IX».

1.16.   При підключенні нового Учасника, порт Учасника знаходиться в режимі карантину. Карантин представляє собою ізольований сегмент локальної мережі, в якому крім Учасника присутня тільки система моніторингу. У разі якщо система моніторингу підтверджує повну відповідність порту нового Учасника   вимогам, викладеним в п.п. 1.2 .- 1.15., порт виводиться з режиму карантину.

 

ПРАВИЛА ПІДКЛЮЧЕННЯ ПОРТІВ «ПАРТНЕРСЬКИЙ» та «ГІБРИДНИЙ»

 

1.1.       Підключення Партнера до порту Гібридний/Партнерський здійснюється шляхом до найближчого комутатора ДП «UA-IX».

1.2.       На портах Партнера допускаються такі типи езернет-фреймів: 0x0800 - IPv4, 0x0806 – ARP, 0x86DD (IPv6) и 0x8100 (802.1Q - для гібридних портів).,.

1.3.       За винятком ARP, заборонено використання link-local протоколів, зокрема: IRDP; ICMP redirects; IEEE 802 SpanningTree; Vendorproprietarydiscoveryprotocols (тобто CDP, EDP); Interiorroutingprotocolbroadcasts (тобто OSPF, ISIS, IGRP, EIGRP); BOOTP / DHCP; PIM-SM; PIM-DM; DVMRP; ICMPv6 ND-RA; IPv6 ND.

1.4.       IP-пакети, адресовані до 195.35.65.0 і 195.35.65.255 не повинні перенаправлятися в усі порти UA-IX (noipdirected-broadcast).

1.5.       Обладнання Партнера повинно відповідати стандарту IEEE 802.3.

1.6.       Езернет-фрейми, що приходять з порту Партнера (в основному(untagged) вілані) в напрямку інших Учасників ДП «UA-IX», зобов'язані мати в полі джерела МАС адресу із фіксованого набору МАС- адрес, кількість яких, відповідає кількості  віддалених Учасників на даному порту.

1.7.       На порту Партнера підключеного до «UA-IX» можуть бути тільки ті IP-адреси і мережеві маски, які виділені ДП «UA-IX» Партнеру і тим віддаленим Учасникам, які підключені на даному порту. Тільки ці адреси може бути використані як параметр next-hop для всіх анонсів Партнера і віддалених Учасників.

1.8.       Езернет-фрейми не повинні використовувати широкомовні MAC-адреси за винятком ARP-пакетів.

 

ПРАВИЛА ПІДКЛЮЧЕННЯ ВІДДАЛЕНИХ УЧАСНИКІВ

 

1.1.       Підключення Учасника до Мережі здійснюється шляхом організації BGP сесії через Гібридний або Партнерський порт.

1.2.       Для віддалених Учасників допускаються такі типи езернет-фреймів: 0x0800 - IPv4, 0x0806 – ARP, 0x86DD (IPv6) и 0x8100 (802.1Q - для гібридних портів)..

1.3.       За винятком ARP, заборонено використання link-local протоколів, зокрема: IRDP; ICMP redirects; IEEE 802 SpanningTree; Vendorproprietarydiscoveryprotocols (тобто CDP, EDP); Interiorroutingprotocolbroadcasts (тобто OSPF, ISIS, IGRP, EIGRP); BOOTP / DHCP; PIM-SM; PIM-DM; DVMRP; ICMPv6 ND-RA; IPv6 ND.

1.4.       IP-пакети, адресовані до 195.35.65.0 і 195.35.65.255 не повинні перенаправлятися в усі порти UA-IX (noip directed-broadcast).

1.5.       Для участі в точці обміну трафіком необхідно підтвердити:

1.5.1.      Наявність власної AS, зареєстрованої в RIPE і відповідним чином оформленої в базі даних RIPEdb.

1.5.2.      Наявність блоку адрес, пов'язаного з цією AS відповідними записами в базі даних RIPE.

1.5.3.      Наявність мінімум одного вже встановленого BGP пірінга і, відповідно, хоча б одного стабільно чинного шляху "свій блок адрес від імені своєї AS" в глобальній таблиці маршрутизації. Критерієм стабільності є статистика з проекту RoutingInformationService (http://www.ris.ripe.net/), а також flap-статистика про блок адрес Претендента. Точки перевірки на відповідність Учасника вимогам цього пункту довільно вибираються ДП «UA-IX».

1.6.       Взаємодія між Учасниками здійснюється за протоколом BGPv4  шляхом обміну таблицями маршрутизації між маршрутизатором Учасника та маршрутизатором ДП «UA-IX» (далі - RS). При цьому трафік між Учасниками проходить через порти Партнера та комутатора«UA-IX», минаючи RS. В якості RS використовується два взаємозамінних один одного маршрутизатори, з кожним із яких Учасник зобов'язаний підтримувати ідентичні BGP-сесії.

1.7.       Учасник зобов'язаний віддавати на RS таблиці маршрутизації своєї AS і має право віддавати таблиці маршрутизації AS своїх клієнтів за умови обов'язкового прийому ними таблиці маршрутизації ДП «UA-IX».

1.8.       Учасник зобов'язаний реєструвати в RIPEdb свою політику взаємодії з ДП «UA-IX». RS приймає від Учасника анонси тільки тих AS, які описані RIPEdb, як такі, що анонсуються  в бік ДП «UA-IX» (AS15645). RS не приймає анонси приватних мереж, анонси приватних AS, анонси за замовчуванням (default).

1.9.       Учаснику забороняється анонсувати мережу, виділену для забезпечення роботи ДП «UA-IX» (195.35.65.0/24).

1.10.   У межах автономної системи Учасника пріоритет анонсів, отриманих від  ДП «UA-IX», повинен бути вищим, ніж пріоритет тих же анонсів, отриманих іншими шляхами (за винятком випадків явної домовленості між Учасниками).

1.11.   Езернет-фрейми, що приходять від Учасника у напрямку інших Учасників ДП «UA-IX» зобов'язані мати одну фіксовану MAC-адресу в полі джерела.

1.12.   Учасник зобов'язаний використовувати на інтерфейсі маршрутизатора, віддалено підключеного до UA-IX, тільки ту IP-адресу і мережеву маску, які йому виділені ДП «UA-IX». Тільки ця адреса може бути використана як параметр next-hop для всіх анонсів Учасника.

1.13.   Езернет-фрейми не повинні використовувати широкомовні MAC-адреси за винятком ARP-пакетів. Не допускається використання proxy ARP на інтерфейсі маршрутизатора, віддалено підключеного до ДП «UA-IX».

© ДП "UA-IX", 2007

ДП "UA-IX":
01025 Украина, г.Киев, О.Гончара, 15/3, офис 22,
Тел./факс: 278-29-25
Web: www.ua-ix.net.ua
E-mail: dir [at] ua-ix.net.ua